Showing posts with label human rights. Show all posts
Showing posts with label human rights. Show all posts

Tuesday, 12 August 2008

acest blog este CU NEAGOE


si in general tine la etica, la jurnalism ne-tendentios, la freedom of speech, la intimitate, la decenta.
Ceea ce s-a intamplat aseara la Antena 3 (si nu voi pune link!!! pentru ca nu merita!!!!!!) la asa zisa sinteza a zilei este incalificabil. Muult mai scarbos si mai indecent decat cuvintele fara perdea pe care Neagoe stie sa le manuiasca destul de bine ...

Asta-i o parte din presa romaneasca. .... si cand te gandesti ca lucrez in PR ... si ca plec de la premisa (si-mi educ colegii si clientii doritori de comunicare) ca jurnalistii vor in primul rand informatie.

Cristi, scrie o carte despre toata experienta asta ...